Kaygı Kontrolü İçin “Lastik Bant” Tekniği Nasıl Uygulanır?

Kaygıyı Kontrol Etmek İçin "Lastik Bant" Tekniği Nasıl Uygulanır?

Anksiyete ya da Kaygı, yüksek düzeyde uyanıklık veya korku geliştirmenize ve örneğin hızlı kalp atış hızı, artan terleme ve hatta yüksek solunum seviyeleri gibi aşırı fiziksel belirtiler geliştirmenize neden olan yaygın bir duygusal bozukluktur. Sıklıkla kaygı yaşayan birçok insan, günlük yaşam aktivitelerinde korku duyma eğilimindedir ve genellikle kendilerini yorgun hissederler.

Ama kaygı seviyenizi kontrol etmek için sıradan bir lastik bant kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Bir lastik bant veya hatta bir saç bandı, gerçekliğinizi geri çekmenize, sizi sakinleştirmenize ve etrafınızdaki gerçek dünyaya geri dönmenize yardımcı olabilir.

Kaygıyı kontrol etmek için ne yapabilirim

Kaygılı insanlar genellikle onları çevrelerinde olan gerçek şeylerden geçici olarak uzaklaştıran düşünce ve hatıralarda sürüklenir. Bu, arkadaşınızla baştan sona konuşabileceğiniz, ancak sessiz kaldıkları, size baktığı veya özellikle hiçbir yere bakmadığı bir durumu açıklar. Bir noktada, sırtlarına veya ellerine dokunduklarında, neden bahsettiğinizi bilmeden gerçeğe dönüyorlar. Bu, lastik bant tekniğinin, düşünceleri uzaklaşan birini gerçeğe döndürmek için işe yaramasıyla aynı şekilde çalışır.

Şimdi, öncelikle öğrenilmesi gereken önemli bir şey, lastik bandın KAYGIYI TEDAVİ ETMEZ. Herhangi bir tür sihirli şifa mekanizması içermez. Gerçek anlamda, saç bandı veya bilek bandı gibi elbette elastik olan ve geri çekilebilen herhangi bir lastik bandı kullanabilirsiniz.

Kaygıyı Kontrol Etmek İçin "Lastik Bant" Tekniği Nasıl Uygulanır?

Lastik bant nasıl çalışıyor, kaygıyı nasıl tedavi ederim

Yukarıda belirtildiği gibi, bir lastik bant hiçbir şekilde kaygıyı gidermek için tasarlanmamıştır. Ayrıca ruh halinizi de değiştiremez. Lastik bantların ayrıca toksinleri veya kimyasalları yoktur. Anksiyete teşhisi konan kişilerin şiddetli anksiyete semptomlarını yönetmek için ihtiyaç duyduğu bir istem şeklidir.

Kaygılı birçok insan genellikle düşüncelerinden bunalmıştır. Lastik bantlar, cildinize biraz acı vermek için idealdir ve ardından sizi gerçeğe döndürmeye yardımcı olur, öyle ki bu düşünceler, etrafınızdaki şeyler size çarpacakmış gibi hissetmenize neden olmaz. Gerçekten de, bir lastik bant, kimsenin farkına varmadan, herkesin içinde kullanabileceğiniz harika bir cihazdır.

Ucuz, bulması kolay ve hepsinden önemlisi, sizi derin düşüncelerinizden uzaklaştıran ve sizi gerçek yaşam durumuna geri getiren stressiz bir tekniktir. Bu, bu lastik bant tekniğinin kaygıyla oldukça iyi başa çıkmanıza yardımcı olduğu ve kendinizi rahatlamış hissetmenize yardımcı olduğu anlamına gelir. Ancak hepsinden önemlisi, lastik bantlar kaygıyı tedavi etmek için tasarlanmamıştır. Ancak geleneksel anksiyete terapileri ile birleştiğinde anksiyete belirtilerini büyük ölçüde azaltmayı başaracaksınız.

Düşüncelerin içinde kaybolmak

Kaygıyı en iyi tanımlayan birincil faktör, başka bir dünyada ve hepsinden önemlisi “kafanızda” olma hissidir. Sizden başka kimsenin olmadığı bir dünyada olduğunuzu hissetme eğilimindesiniz. Ayrıca, gerçek dünyayı hissetmekten ya da ondan zevk almaktan kısıtlanmış gibi hissedeceksiniz. Bu noktada, tüm odağı kaybedersiniz ve kendinizi kapana kısılmış hissedersiniz. Bu, sizi ağır düşüncelere boğulmaktan alıkoymak için bir lastik bandın işe yaradığı yerdir. Aynı zamanda olumsuz anksiyete belirtileri yaşamanızı da engeller.

Kaygıyı Kontrol Etmek İçin "Lastik Bant" Tekniği Nasıl Uygulanır?

 

Bu İçeriği Paylaşın

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top