Psikolog Mert Koşar Kimdir

Psikolog Mert Koşar Kimdir

Psikolog Mert Koşar Kendisini psikoloji, sosyoloji felsefe alanlarına adamış başta kendi keşif yolculuğu olmak üzere çevresindeki insanları sürekli geliştirmeyi hedefleyen Psikolog ve aynı zamanda Sosyolog adayıdır. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra kendini keşfetme ve başkalarının da kendilerini keşfetmesine destek olabilme umuduyla Psikoloji Bölümünü tercih etmiştir. Üniversite eğitimi boyunca birçok etkinliğe, seminere, programa, panele ve oturuma katılmıştır. Psikoloji ofislerinde, anaokullarında staj yapmıştır, gönüllü olarak sivil toplum kuruluşlarına destek vermiştir.

Kim Psikoloji kurumunda 2 ay staj ve eğitim görmüştür. İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Kulübünde 1 yıl 4 ay boyunca Genel Sekreterlik yapmış, çeşitli eğitimlerin ve programların düzenlemesine katkı sağlamıştır. Ruh Sağlığı Derneğinin 10 ay, TPÖÇG’ün 1 yıl okul temsilciliğini yapmıştır. Bunların yanı sıra 1.5 Yıl TPÖÇG’de Website Ekibinde yer almış, Havacılık Psikolojisi ve Uçan Blog sitelerinin web koordinatörlüğünü üstlenmiştir. Ayrıca bu süreçte Akis Eğitim’in Takım Koordinatörlüğü görevini yürütmüştür. 3. Sınıftan itibaren daha da klinik alana yönelmek isteyen Psikolog Mert Koşar, 1 ay Özel Eğitim Merkezinde staj yapmış, 10 Ay Neşecan Anaokulunda staj görmüş bu süreçte de Kıymet Yaman Psikolojik Danışmanlık Merkezinde stajyerlik yaparak danışanları incelemiştir. Mezun olduğundan beri online ve yüz yüze terapi hizmeti sağlamaktadır.

Mezun olduğundan beri sosyal medyayı aktif kullanarak insanlara destek sağlamaktadır. Yakın zamanda sosyal medyaya farklı içerikler üreterek, kitaplar yazarak daha büyük bir kitleye ulaşmayı ve insanlara daha fazla destek olmayı hedeflemektedir. Kariyerine Klinik Psikoloji alanında devam etmek isteyen Mert Koşar, öğrenmenin ömür boyu sürdüğüne dikkat çeker. Kendisini geliştirecek eğitimler almak için yurt içi ve yurt dışında araştırmalar yapmaya devam etmektedir.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.